Ile można oszczędzić dzięki kolektorom?

Opublikowano w kategorii instalacje w domu,ogrzewanie i klimatyzacja - autor: admin, poniedziałek 15 kwiecień 2013 o godzinie 17:42.

Ceny kolektorów słonecznych są dość wysokie. Nawet z dopłatami (z których dużą część pochłaniają bankowe prowizje i podatek dochodowy) inwestycja w kolektor nie zawsze się opłaca. Wielu z nas zastanawia się więc, czy warto je kupować. Oczywiście, miło jest dbać o środowisko, ograniczać zmiany klimatu, oszczędzać węgiel do ogrzewania wody, ale wydawanie pieniędzy w ciemno jest głupotą.

Z pomocą tego BARDZO PROSTEGO (powiedziałbym nawet, że absurdalnie prostego) wyliczenia powinno udać Ci się ocenić, czy warto kupować kolektor słoneczny, czy nie. A może warto po prostu zbudować taki kolektor samodzielnie? (more…)

Szara woda

Opublikowano w kategorii instalacje w domu - autor: admin, piątek 31 sierpień 2012 o godzinie 11:07.

Oszczędzanie wody w ogrodzie jest banalnie proste, wystarczy tylko mniej intensywnie go podlewać. Ale w domu też można ją oszczędzać. Nie jest to aż tak łatwe, ale efekty mogą być olbrzymie.

Szara woda to woda brudna, zużyta, ale nie bezużyteczna. Zwykły ściek odprowadza się do kanalizacji ściekowej, przydomowej oczyszczalni ścieków (o tym temacie na pewno jeszcze napiszę, bo jest bardzo interesujący), albo szamba. Szarą wodę można jeszcze przynajmniej raz wykorzystać. (more…)

Jak zorganizować pokój w piwnicy?

Opublikowano w kategorii instalacje w domu,remont w domu - autor: admin, sobota 29 październik 2011 o godzinie 19:56.

Jedną z metod na wygospodarowanie w istniejącym domu dodatkowej powierzchni jest przystosowanie piwnicy do innych celów. Remont piwnicy może być dobrym pomysłem, jednak koszt takiego remontu może być znacznie wyższy, niż miałoby się to wydawać.

Przystosowanie miejsca w piwnicy na pokój jest bardzo dobry pomysłem jeśli w naszym domu brakuje powierzchni, a nie ma możliwości jego rozbudowy.

Biorąc pod uwagę chęć przebudowy piwnicy trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. (more…)

Zasilanie awaryjne

Opublikowano w kategorii instalacje w domu - autor: admin, wtorek 10 sierpień 2010 o godzinie 17:39.

Czy Twój dom wyposażony jest w centralne ogrzewanie z obiegiem wodnym, wymuszanym przez elektryczną pompę obiegową? Czy w swoim domu masz hydrofor z małym zbiornikiem ciśnieniowym i pompą (lub dwiema), bo korzystasz z własnej studni? Czy masz instalację wentylacji mechanicznej?

Jeśli tak, to do komfortowego życia potrzebujesz relatywnie dużo prądu. Nie na tyle dużo, by zbankrutować. Ale na tyle dużo, by w razie wyłączenia prądu mieć poważne kłopoty.

Awaria sieci elektroenergetycznej może nastąpić zarówno latem (patrz lato 2006 r.) jak i zimą (patrz tegoroczna zima). Latem będzie tylko bardzo niekomfortowe, bo do domu będziesz musiał przynosić wodę ze studni wiadrami. Zimą będzie wręcz niebezpieczne dla zdrowia i stanu technicznego Twojego domu, bo bez prądu Twoja instalacja ogrzewcza przestanie działać. (more…)

Ogrzewanie domu

Opublikowano w kategorii instalacje w domu,ogrzewanie i klimatyzacja - autor: radekstrong, poniedziałek 22 luty 2010 o godzinie 14:35.

Solidne palniki olejowe i części do takich produktów w internetowym sklepie z podzespołami do kotłów znajdziesz wiele przydatnych urządzeń. Dostępne są u nas też sprzęgła palnikowe. (more…)

Komin wentylacyjny

Opublikowano w kategorii instalacje w domu - autor: admin, wtorek 8 grudzień 2009 o godzinie 21:46.

W typowym domu jednorodzinnym mogą pojawić się dwa rodzaje kominów. Po pierwsze, kominy wentylacyjne, czyli kominy służące do wyprowadzenia poza dom przewodów wentylacyjnych. Po drugie, kominy spalinowe (dymowe), służące do usuwania spalin (dymu).

W dzisiejszym wpisie kilka słów na temat tych pierwszych… (more…)

Klimatyzacja w domu?

Opublikowano w kategorii instalacje w domu - autor: lokol, czwartek 3 grudzień 2009 o godzinie 7:14.

Klimatyzacja to skuteczna metoda na ochłodzenie pomieszczeń, w których przebywamy. Klimatyzacja polega na wymianie powietrza w budynkach, w ten sposób, by zapewnić odpowiednią wilgotność a także temperaturę. (more…)

Wytłumianie naturalne hałasu wytwarzanego przez wentylatory

Opublikowano w kategorii instalacje w domu - autor: gall_na, sobota 24 październik 2009 o godzinie 10:27.

Wytłumienie hałasu generowanego poprzez wentylatory w instalacjach wentylacji pogrupować można na dwie grupy: tłumienie naturalne oraz tłumienie sztuczne. Poniżej opiszę zagadnienia związane z tłumieniem naturalnym.

Jeżeli poziom natężenia dźwięku jaki powstaje przez pracę wentylatora kanałowego jako A a dopuszczalny poziom zakłócającego dźwięku w pomieszczeniu poprzez B to hałas, jaki powinno się wytłumić, można wyrazić zależnością: A – B. (more…)

Systemy alarmowe

Opublikowano w kategorii instalacje w domu - autor: fajnybuciksks, wtorek 29 wrzesień 2009 o godzinie 22:41.

Budując dom, koniecznie należy być rozeznanym w wielu rozmaitych sprawach, takich jak np. telewizja przemysłowa. Ponadto, ważne są także potrzebne certyfikaty i zezwolenia. Tyczy się to jednak nie tylko budynków mieszkalnych, np. bloków czy domów jednopiętrowych, ale też wszelkiego rodzaju budynków użyteczności publicznej, takich jak sklepy czy restauracje. (more…)

Systemy alarmowe

Opublikowano w kategorii instalacje w domu - autor: MaciejjW, niedziela 30 sierpień 2009 o godzinie 16:36.

Systemy alarmowe to prężnie rozwijający się rynek w naszym kraju. Mieszkańcom Polski nie wystarcza już tylko ochrona w postaci biernych zabezpieczeń jak na przykład rolet czy specjalistyczne zamki w drzwiach. Potrzebują aktywnej ochrony, która zapewni maksymalny stopień bezpieczeństwa w przypadku ewentualnego napadu. Jednak aby grupa interwencyjna dotarła na miejsce, potrzebne są odpowiednio skuteczne systemy alarmowe.
(more…)

Następna strona »