Jak zorganizować pokój w piwnicy?

Opublikowano w kategorii instalacje w domu,remont w domu by admin, sobota 29 października 2011 o godzinie 19:56. Tagi:

Jedną z metod na wygospodarowanie w istniejącym domu dodatkowej powierzchni jest przystosowanie piwnicy do innych celów. Remont piwnicy może być dobrym pomysłem, jednak koszt takiego remontu może być znacznie wyższy, niż miałoby się to wydawać.

Przystosowanie miejsca w piwnicy na pokój jest bardzo dobry pomysłem jeśli w naszym domu brakuje powierzchni, a nie ma możliwości jego rozbudowy.

Biorąc pod uwagę chęć przebudowy piwnicy trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Krok 1: Usuwanie wilgoci z piwnicy

Piwnica bardziej niż jakiekolwiek inne miejsce w domu jest narażona na wilgoć. A dziej się tak ze względu że częściowo znajdują się pod ziemią. Często są też pozbawione wentylacji. Ważne jest aby usunąć nadmiar wilgoci już na etapie przygotowania do remontu.

Krok 2: Elektryczność

Należy odpowiednio rozmieści wszelkie kable, lampy i gniazdka tak aby późniejsze korzystanie z nich było jak najprostsze. W tym kroku warto także poradzić się jakiegoś elektryka. Absolutnym minimum jest konsultowanie

Krok 3: Materiały podłogowe

Materiały podłogowe powinny być odporne na wilgoć, jeśli remont piwnicy nie przewiduje poprawienia izolacji przeciwwilgociowej podłogi piwnicy.

Krok 4 : Ogrzewanie

Jak każdy z nas wie części piwniczne są raczej chłodnymi miejscami dla tego też powinniśmy zadbać o odpowiednie ogrzewanie tak aby w czasie zimy nikt nie musiał z nas skrobać lodu z podłogi.

Warto rozważyć docieplenie piwnicy od zewnątrz, czyli ocieplenie ścian fundamentowych styropianem lub styrodurem.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment