Systemy alarmowe

Opublikowano w kategorii instalacje w domu by MaciejjW, niedziela 30 sierpnia 2009 o godzinie 16:36. Tagi: ,

Systemy alarmowe to prężnie rozwijający się rynek w naszym kraju. Mieszkańcom Polski nie wystarcza już tylko ochrona w postaci biernych zabezpieczeń jak na przykład rolet czy specjalistyczne zamki w drzwiach. Potrzebują aktywnej ochrony, która zapewni maksymalny stopień bezpieczeństwa w przypadku ewentualnego napadu. Jednak aby grupa interwencyjna dotarła na miejsce, potrzebne są odpowiednio skuteczne systemy alarmowe.

W budowie takiego systemu wykorzystuje się bezprzewodowe czujniki lub – w niektórych przypadkach – kamery, pozwalające wykryć intruza który dostał się do naszego domu. Następnie system zawiadamia o tym centralę firmy ochroniarskiej i specjalna grupa przybywa na miejsce włamania, aby uniemożliwić włamywaczowi dalsze działania.

Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo domownikom, odstraszając skutecznie niedoszłych włamywaczy. Między innymi właśnie dlatego systemy alarmowe nie są już domeną wielkich obiektów takich jak sklepy czy restauracje, ale trafiają także do zwykłych budynków mieszkalnych.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment