Węgiel w sklepie internetowym

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja - autor: admin, piątek 27 wrzesień 2019 o godzinie 23:16.

W ostatnim czasie niczym przysłowiowe grzyby po deszczu powstają witryny internetowe o charakterze handlowym. W sieci można kupić praktycznie wszystko, począwszy od kosmetyków, poprzez ubrania, buty, żywność, a na szeroko rozumianym opale skończywszy. 

Sklep internetowy węgiel to propozycja stworzona przede wszystkim z myślą o osobach, które chcą kupować opał bez wychodzenia z domu, szybko, bezproblemowo, w dobrej cenie i wysokiej jakości. 

(more…)

Jak szybko i tanio kupić węgiel?

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja - autor: Astarte, sobota 29 czerwiec 2019 o godzinie 18:28.

Inwestycją, którą obowiązkowo powinien realizować każdy właściciel lub zarządca nieruchomości, jest zakup opału, który pozwoli na bezproblemowe ogrzanie budynku. 

W zależności od możliwości finansowych i technicznych, węgiel można kupić jednorazowo, w odpowiedniej ilości lub w funkcjonalnych workach, dostosowując zakup do indywidualnych potrzeb.

Alternatywne rozwiązania posiada w swojej ofercie sklep z węglem – placówka otwarta na różnorodne potrzeby potencjalnych klientów.

(more…)

Węgiel online

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja - autor: Astarte, sobota 19 marzec 2016 o godzinie 23:14.

Zakup węgla kojarzy się przede wszystkim z wizytą w składzie opału i wyborem konkretnej propozycji. 

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek – paliwo ekonomiczne i ekologiczne, zapewniające stabilną temperaturę przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym oraz wkładzie pracy. 

Jest to opał, który można kupić zarówno w standardowych składnicach opału, jak i za pośrednictwem sieci. Wbrew pozorom ekogroszek sklep online to wygodna alternatywa dla rozwiązań tradycyjnych.

(more…)

Ciepło w łazience…

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja - autor: admin, poniedziałek 6 styczeń 2014 o godzinie 17:08.

Zapewnienie komfortu cieplnego w łazience jest jedną z podstaw prowadzącą do przyjemności korzystania z tego pomieszczenia. Niewiele osób lubi wychodzić wprost z kąpieli do chłodnego pomieszczenia. Innym może to wręcz zaszkodzić, tak jak to bywa w przypadku małych dzieci.

Wystarczy zresztą tylko wspomnieć, że łazienka zgodnie z polskimi przepisami budowlanymi musi być ogrzewana, a za domyślną temperaturę w tym pomieszczeniu przyjmuje się 24°C.  (more…)

Grzejniki: magia ciepła w domu i nie tylko

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja - autor: admin, czwartek 19 grudzień 2013 o godzinie 13:07.

Już na dobre przywitaliśmy długie, chłodne, jesienne wieczory. Większość z nas zrobiła przeglądy instalacji i zaczęła okres grzewczy. Grzejniki domowe pełnia podstawową funkcję grzewczą w większości domów. Niektóre dodatkowo przydają się do suszenia ubrań i ręczników w łazience. Pamiętajmy jednak, że w czasie upałów, kiedy nie są nam potrzebne, mogą spełniać funkcje ozdobne.

Od kilku lat firmy produkujące grzejniki, zaczynają kłaść duży nacisk nie tylko na ich funkcjonalność ale również estetykę, wzornictwo i design. Producenci zaskakują nas oryginalnymi kształtami urządzeń np. w kształcie gitary, kolorystyką oraz wieloma praktycznymi rozwiązaniami. Może dlatego wyszły spod parapetów i szczelnie zasłoniętych okien, na światło dzienne i stoją dumnie w najbardziej wyeksponowanych częściach pomieszczeń. (more…)

Kominki opalane drewnem

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja - autor: admin, wtorek 3 grudzień 2013 o godzinie 15:47.

Osoby, które zamiast centralnego ogrzewania mają w domu kominki, mają okazję sporo zaoszczędzić. Zazwyczaj w kominkach pali się drewnem a rozdrabniacze pomagają nam uzyskać mniejszej wielkości kawałki drewna.

Odkąd zaczęto na dużą skalę budować domy, to równie szybko na popularności zyskały kominki. Szczególnie te, które da się dodatkowo przystosować do współpracy z centralnym ogrzewaniem, a dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniędzy. (more…)

Ciepło ze słońca a rachunki za ogrzewanie

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja - autor: admin, niedziela 6 październik 2013 o godzinie 13:39.

Wszyscy chcielibyśmy doczekać czasów, gdy prąd i gaz ziemny będą znacznie tańsze. Choć w Polsce często szukamy tańszych stacji benzynowych i dostawców opału na zimę, to rzadko zmieniamy dostawcę energii elektrycznej na tańszego. To wszystko wpływa na koszty ogrzewania naszych domów.

Szczęśliwie dostępne są możliwości techniczne pozwalające na zmniejszenie ilości ciepła potrzebnego na ogrzanie domu. Nie dość, ze pozwalają na osiągnięcie w długim okresie dużych oszczędności (zmniejszając koszt ogrzewania), to także zmniejszają nasz wpływ na środowisko. Dziś, gdy dużo mówi się o jego zanieczyszczeniu, smogu i efekcie cieplarnianym, już sam ten efekt dla wielu ludzi może mieć kluczowe znaczenie. (more…)

Ile można oszczędzić dzięki kolektorom?

Opublikowano w kategorii instalacje w domu,ogrzewanie i klimatyzacja - autor: admin, poniedziałek 15 kwiecień 2013 o godzinie 17:42.

Ceny kolektorów słonecznych są dość wysokie. Nawet z dopłatami (z których dużą część pochłaniają bankowe prowizje i podatek dochodowy) inwestycja w kolektor nie zawsze się opłaca. Wielu z nas zastanawia się więc, czy warto je kupować. Oczywiście, miło jest dbać o środowisko, ograniczać zmiany klimatu, oszczędzać węgiel do ogrzewania wody, ale wydawanie pieniędzy w ciemno jest głupotą.

Z pomocą tego BARDZO PROSTEGO (powiedziałbym nawet, że absurdalnie prostego) wyliczenia powinno udać Ci się ocenić, czy warto kupować kolektor słoneczny, czy nie. A może warto po prostu zbudować taki kolektor samodzielnie? (more…)

Klimatyzator jako grzejnik?

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja - autor: admin, poniedziałek 7 styczeń 2013 o godzinie 20:35.

Projektując nowy dom warto jest zwrócić uwagę nie tylko na metraż i rozkład poszczególnych pomieszczeń, ale także na funkcjonalność. Coraz częściej wykorzystujemy technikę inteligentnych domów, oznacza to że w trakcie budowy ale również po zamieszkaniu będziemy trzymali się zasad zgodnych ze środowiskiem oraz takich które będą ułatwiały nam funkcjonowanie. Przykładem mogą być inteligentne systemy okienne, zarządzanie światłem czy też automatyczna klimatyzacja.

Ta ostatnia jest szczególnie ważna wtedy gdy np. jesteśmy alergikami. Po zamontowaniu czujników i specjalnych filtrów nasz dom będzie czysty i pozbawiony bakterii.

Ale klimatyzacja może pełnić także inną funkcję, może ogrzewać nasze pomieszczenia. W wielu przypadkach takie ogrzewanie jest bardziej ergonomiczne niż inne rozwiązania. Jeśli mamy zamontowane ogrzewanie podłogowe to klimatyzacja może być dla niego jedynie uzupełnieniem. Wystarczy za pomocą panelu sterującego ustawić odpowiednią wartość a klimatyzacja sama już będzie pilnowała temperatury otoczenia.

Kominek – ogień w domu

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja - autor: admin, środa 22 luty 2012 o godzinie 19:20.

Od wieków ludzi marzyli o własnym kominku w domu. Był on od zawsze symbolem luksusu, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Ogień był przecież źródłem ciepła, ale mało kto mógł pozwolić sobie na montaż ozdobnego paleniska i cieszenie się widokiem przyjemnie grzejących płomieni.

Tak też jest i dzisiaj. Budowa kominka nie należy do tanich usług budowlanych i wykończeniowych.  Na rynku pojawiają się coraz nowsze materiały, z których można go wykonać i nowe projekty pozwalające na ogrzewanie nim części bądź całości domu. Nowoczesne kominki mają dużo możliwości i są coraz trwalsze i bezpieczne. Dzięki oddzieleniu samego paleniska (wkładu kominkowego) od reszty instalacji (obudowy, komina), inwestorzy mają znacznie większy wybór, jeśli chodzi o możliwe warianty wykonania kominka. Jednocześnie pozwala to na łączenie materiałów takich jak stal, żeliwo i dowolne materiały na wykonanie obudowy (np. ceramika, płyty krzemianowo-wapniowe). (more…)

Następna strona »