Kominki opalane drewnem

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja by admin, wtorek 3 grudnia 2013 o godzinie 15:47. Tagi:

Osoby, które zamiast centralnego ogrzewania mają w domu kominki, mają okazję sporo zaoszczędzić. Zazwyczaj w kominkach pali się drewnem a rozdrabniacze pomagają nam uzyskać mniejszej wielkości kawałki drewna.

Odkąd zaczęto na dużą skalę budować domy, to równie szybko na popularności zyskały kominki. Szczególnie te, które da się dodatkowo przystosować do współpracy z centralnym ogrzewaniem, a dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Jest wiele zalet ocieplania domu kominkiem, ale z drugiej strony istnieją również wady. Wiadomo, ze kominek jest czymś bardzo reprezentacyjnym, gustownym, estetycznym. Potrafi wnieść do wnętrza pewną magię i romantyzm i to głównie z tego powodu jest przez tak wiele osób pożądanym elementem mieszkania.

Dodatkowym atutem ogrzewania kominkowego jest całkowita niezależność od pozostałych źródeł energii. W przeciwieństwie do spalania węgla lub gazu, ogrzewanie kominkiem spalającym drewno jest znacznie mniej szkodliwe, niż jego przeciwniczki, a do tego nie jest kosztowne w eksploatacji.

Jednak jak każda rzecz, kominek ma również swoje wady. Chodzi głównie o brak ogrzewania, jeśli nikt nie ma czasu o niego zadbać. Niestety, ogrzewanie kominkowe wymaga regularnego dokładania drewna i regularnego palenia. Utrzymanie stałego ciepła w domu jest możliwe tylko wtedy, kiedy o stałych porach przez ten sam czas palimy w kominku.

Kilkudniowy wyjazd, lub nawet na dwa dni, kiedy na dworze jest zimno, spowoduje wychłodzenie domu.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment