Grzejniki: magia ciepła w domu i nie tylko

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja by admin, czwartek 19 grudnia 2013 o godzinie 13:07.

Już na dobre przywitaliśmy długie, chłodne, jesienne wieczory. Większość z nas zrobiła przeglądy instalacji i zaczęła okres grzewczy. Grzejniki domowe pełnia podstawową funkcję grzewczą w większości domów. Niektóre dodatkowo przydają się do suszenia ubrań i ręczników w łazience. Pamiętajmy jednak, że w czasie upałów, kiedy nie są nam potrzebne, mogą spełniać funkcje ozdobne.

Od kilku lat firmy produkujące grzejniki, zaczynają kłaść duży nacisk nie tylko na ich funkcjonalność ale również estetykę, wzornictwo i design. Producenci zaskakują nas oryginalnymi kształtami urządzeń np. w kształcie gitary, kolorystyką oraz wieloma praktycznymi rozwiązaniami. Może dlatego wyszły spod parapetów i szczelnie zasłoniętych okien, na światło dzienne i stoją dumnie w najbardziej wyeksponowanych częściach pomieszczeń.

Zachwycają oryginalnością a zarazem lekkością kształtów, doskonałym wykończeniem, który przypominać może płaskorzeźbę w stylu nowoczesnym dlatego też stają się istotną częścią wyposażenia wnętrz. Grzejniki dobrane odpowiednio do wnętrza idealnie się komponują tworząc zamykając całość projektu. Jednakże przy wyborze grzejnika, który na pewno pojawi się na ścianie prędzej niż obraz, musimy się dokładnie przyjrzeć i przemyśleć.

Dobrze byłoby z góry ustalić w jakim stylu zaaranżujemy konkretne pomieszczenie, którego dotyczy dany wybór grzejnika, a także meble i dodatki chcielibyśmy umieścić w nim. Tak samo jak ważna jest ilość mebli tak ważny jest ich kształt oraz przeznaczenie. Jako, że grzejniki występują w różnych liniak kolorystycznych, zastanówmy się czy jako mebel mają upodabniać się do otoczenia czy tworzyć element kontrastujący z pozostałym wyposażeniem. W przypadku łazienek i armatury dobrze jet prócz wartości estetycznych, postawić na funkcjonalność i wydajność produktu.

Powinny one podkreślać charakter grzejnika, wydobywać jego piękno i dobrze współgrać z otaczającymi sprzętami. Kupując nowe urządzenie zwróćmy też uwagę na jakość i estetykę wykończenia drobnych elementów typu zawory itp.Nawet że nawet najbardziej designerski kształt grzejnika może źle wypaść jeżeli całość jest źle wykończona. Pamiętajmy, że to małe elementy tworzą całość.

Jeśli nie mamy wyobraźni przestrzennej i nie jesteśmy w stanie ustawić w swoich myślach wszystkich elementów wyposażenia tak by tworzyły całość, dobrze jest skorzystać z rady specjalisty i poprosić o wykonanie wizualizacji. Większość producentów oferuje bryły swoich modeli do wykorzystania w programach do aranżacji wnętrz. Wtedy będziemy mogli zarówno zobaczyć swoje pomieszczenie, zmieniać kolorystykę ścian, wprowadzać nowe elementy ale przed wszystkim będziemy mogli zobaczyć efekt końcowy i uniknąć błędów dekoracyjnych oraz dodatkowych kosztów z tym związanych.

Warto też zobaczyć jak grzejnik prezentuje się w rzeczywistości. Wtedy najlepiej wybrać się do przedstawicieli firm które nas interesują bądź współpracujących z nimi dużych salonów łazienek i ceramiki ściennej, które budują specjalne ekspozycje dla wizualizacji produktu we wnętrzach w tym grzejników.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment