Kominek – ogień w domu

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja by admin, środa 22 lutego 2012 o godzinie 19:20. Tagi: , ,

Od wieków ludzi marzyli o własnym kominku w domu. Był on od zawsze symbolem luksusu, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Ogień był przecież źródłem ciepła, ale mało kto mógł pozwolić sobie na montaż ozdobnego paleniska i cieszenie się widokiem przyjemnie grzejących płomieni.

Tak też jest i dzisiaj. Budowa kominka nie należy do tanich usług budowlanych i wykończeniowych.  Na rynku pojawiają się coraz nowsze materiały, z których można go wykonać i nowe projekty pozwalające na ogrzewanie nim części bądź całości domu. Nowoczesne kominki mają dużo możliwości i są coraz trwalsze i bezpieczne. Dzięki oddzieleniu samego paleniska (wkładu kominkowego) od reszty instalacji (obudowy, komina), inwestorzy mają znacznie większy wybór, jeśli chodzi o możliwe warianty wykonania kominka. Jednocześnie pozwala to na łączenie materiałów takich jak stal, żeliwo i dowolne materiały na wykonanie obudowy (np. ceramika, płyty krzemianowo-wapniowe).

No i nie sposób zapomnieć o tym, że dzisiejsze kominki coraz lepiej nadają się do ogrzewania domu, dzięki możliwości wykorzystania dystrybucji gorącego powietrza lub płaszcza wodnego. Dzięki zamknięciu komory spalania i dostarczeniu powietrza z zewnątrz, kominki spalają drewno efektywnie, dając dość tanie ciepło.

Chyba nikt nie zaprzeczy, iż salon z płonącym kominkiem nie jest czymś wyjątkowym i romantycznym. Warto zaznaczyć, iż miłośnicy natury mogą zaopatrzyć się w kominek ekologiczny, który w pełni spełnia wszelkie obowiązujące standardy w tym zakresie. Taki kominek na pewno zbliży członków rodziny, którzy bardzo chętnie będą spędzać jak najwięcej czasu właśnie przed nim. Nowoczesne kominki niemal niczym nie przypominają tych z przed kilkudziesięciu czy kilkuset lat. Są one czasami tak skomponowane z otoczeniem , że świetnie się maskują i dają rozkoszne ciepło. To wspaniała inwestycja, która zbliża rodzinę i rozpala uczucia. Nie mówiąc już o możliwości spędzenia romantycznego wieczoru z ukochaną osobą przy blasku iskrzącego się ognia. Taka perspektywa zachęci z pewnością nie jedną osobę.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment