Alternatywy dla garażu w bryle

Opublikowano w kategorii projekty domów by admin, poniedziałek 5 sierpnia 2013 o godzinie 18:03.

Jednym z najdroższych sposobów na przechowywanie samochodu w komfortowych warunkach jest budowa garażu w bryle budynku. Jest to najdroższe, bo koszt metra kwadratowego takiego garażu niebezpiecznie zbliża się do kosztu powierzchni mieszkalnej.

Nie sposób oczywiście nie wspomnieć, że garaż w bryle jest też najwygodniejszy, bo do samochodu jest łatwy dostęp, nie ma problemu z uruchomieniem samochodu (garaż jest bardzo często ogrzewany), przenoszeniem zakupów, deszcz nie pada za kołnierz, itd…

Mimo wszystko, gdy ktoś wydaje 400 000 PLN na dom o powierzchni 100 m², garaż kosztowałby go kolejne 80-120 tysięcy PLN. Czy ten komfort jest aż tyle wart? W moim odczuciu — garaż jest kolejnym zbędnym wydatkiem na budowie domu. Warto poszukać innych, tańszych alternatyw… (more…)

Architektura a projektowanie przemysłowe

Opublikowano w kategorii projekty domów by admin, środa 12 października 2011 o godzinie 5:21.

W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się różne firmy zajmujące się budownictwem, a także aranżacją budynków i urzadzaniem wnętrz. Architektura i projektowanie przemysłowe to kierunki działań każdej z firm, która jest ambitna i chce się wybić na trudnym rynku budowlanym w Polsce. Tylko bowiem firmy podejmujące się kompleksowych działań projektowych, które obejmują zarówno opracowanie koncepcji budynk,u aż po stworzenie projektu budowlanego i jego realizację, mogą odnieśc sukces na rynku.

Jest to o tyle trudne, że często architektura i projektowanie przemysłowe dotyczy bardzo skomplikowanych budynków, różniących się znacznie od standardowych budynków i domów mieszkalnych. Oczywiście zazwyczaj są one znacznie większe i mają więcej pomieszczeń, a dodatkowo rozwiązania zastosowane w nich muszą sprostać wymogom danej instytucji i być zgodne z prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej. (more…)

Domy z drewna

Opublikowano w kategorii projekty domów by zapracowana_harcerka, czwartek 24 września 2009 o godzinie 17:45.

W dzisiejszych czasach dla większości ludzi, zwłaszcza tych, którzy przeprowadzają się i mają zamiar postawić własny dom, bardzo ciekawe są kwestie, takie jak np. domy energooszczędne. Wiadomo, że każdy człowiek pragnie mieć swoje miejsce, do którego w każdym momencie będzie mógł powrócić, ale też które będzie wyłącznie jego, dlatego tak wielu rozmyśla o budowie domu. (more…)

Odpowiedni wygląd domu

Opublikowano w kategorii projekty domów by vote, wtorek 8 września 2009 o godzinie 10:22.

Nasz dom czy też nasze mieszkanie stanowi pewnego rodzaju wizytówkę. Wystrój wnętrza, a w przypadku domu również wygląd zewnętrzny budynku dużo o nas mówią. Chcąc więc zrobić odpowiednie wrażenie na naszych gościach warto więc zadbać nie tylko o ogólny wygląd mieszkania, ale również o najdrobniejsze szczegóły.

(more…)

Tanie domy z drewna

Opublikowano w kategorii projekty domów by fajnybuciksks, niedziela 30 sierpnia 2009 o godzinie 16:36.

Jeżeli w końcu daliśmy radę zaoszczędzić tyle pieniędzy, że możemy sobie pozwolić na kupno wymarzonego domu, warto przemyśleć to, jaki ma on być i poświecić chwilę na zaznajomienie się z tematyką, taką jak domy z drewna. Zrozumiałe jest to, że każdy człowiek ma swój indywidualny pomysł na to, z czego może być zbudowany wymarzony dom. (more…)

Projektowanie domów – na czym to polega?

Opublikowano w kategorii projekty domów by vote, czwartek 20 sierpnia 2009 o godzinie 18:09.

Współczesny rozwój licznych technik budowlanych, a także moda i gusta osób zlecający sprawiają że projektanci domów mają bardzo szerokie pole do popisu. Stworzenie atrakcyjnego projektu nie jest jednak takie proste. (more…)

Nowoczesny dom

Opublikowano w kategorii projekty domów,technologie i materiały budowlane by admin, wtorek 2 czerwca 2009 o godzinie 12:09.

W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad zagadnieniem nowoczesnego budownictwa. Czym jest nowoczesny dom? Czy statystyczny inwestor budujący dziś dom jednorodzinny będzie chciał go unowocześnić?

Często pojęcie nowoczesnego domu utożsamiane jest z pojęciem domu o nowoczesnej bryle lub nowoczesnego projektu domu. I tym sposobem nowoczesnym domem nie będzie w potocznym rozumieniu klasyczny dom parterowy z poddaszem użytkowym i skośnym dachem. Moim zdaniem takie rozumienie tego pojęcia jest błędne.

Czasem myśli się też o domu nowoczesnym jako o takim, w którym wykorzystywane są nowoczesne materiały budowlane.