Kiedy najlepiej malować dom?

Opublikowano w kategorii remont w domu - autor: Astarte, sobota 13 luty 2016 o godzinie 16:16.

Malowanie domu to czynność, którą prędzej czy później musimy wykonać. Nieważne czy w tym celu stosujemy droższe, czy tańsze farby – zawsze musimy pamiętać o tym, by co kilka lat pomalować wnętrze naszego domu na nowo. Kiedy warto to zrobić?

Urlop? Wszędzie, byle nie w domu!

Wiele osób uważa, że najlepszą porą na malowanie ścian jest… okres urlopowy. Jednak są one w błędzie. Dlaczego? Ponieważ w czerwcu, lipcu a szczególnie w sierpniu, temperatury są u nas bardzo wysokie. To z kolei sprawia, że zarówno klasyczna farba emaliowa jak też inne rodzaje farb stosowanych do malowania mieszkań bardzo szybko schną. Tym samym farba traci na swej trwałości i szybciej ulega zniszczeniu.

(more…)

Jak przygotować się do malowania sufitu?

Opublikowano w kategorii remont w domu - autor: Astarte, piątek 22 styczeń 2016 o godzinie 13:13.

Nie wszyscy z nas przywiązują wystarczającą uwagę do pomalowania własnych wnętrz. Jest to błąd, ponieważ niestarannie wykończenie pomieszczeń, może zniwelować cały efekt remontu. Dodatkowo, warto pamiętać, że niczym nie przysłonimy np. źle wymalowanego sufitu, a jego poprawienie może być bardzo trudne. Dlatego jeszcze przed samym malowaniem warto dokładnie przemyśleć jak to zrobić, jakich farb użyć, oraz jakie narzędzia nam do tego będą potrzebne. A więc jak pomalować sufit?

Jedną z kluczowych kwestii dla każdego z nas jest wybór odpowiedniego koloru. Tradycyjnie większość sufitów jest biała. Pozwala to na lepsze odbijanie się światła emitowanego przez lampę. Biały kolor również, optycznie powiększa rozmiar pokoju oraz powoduje, że mamy wrażenie czystości przebywając w nim. Jednak coraz częściej możemy spotkać się z innymi rozwiązaniami. 

(more…)

Remont starej elewacji

Opublikowano w kategorii remont w domu - autor: admin, niedziela 1 listopad 2015 o godzinie 14:56.

Czas sprawia, że wygląd (a przede wszystkim stan techniczny) elewacji ulega pogorszeniu i konieczne są remonty. Czasem prace remontowe są wskazane nie tylko ze względu na jej stan techniczny, ale także zamiar poprawienia izolacji cieplnej elewacji. Zmniejszenie ilości traconego corocznie ciepła, za czym idzie znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie, często jest dostatecznym argumentem, by wykonać remont elewacji. (more…)

Prawidłowe docieplanie budynku

Opublikowano w kategorii remont w domu - autor: admin, wtorek 11 grudzień 2012 o godzinie 16:18.

Ocieplenie to proces wymagający uważnego postępowania z elewacjami budynków. Remonty tego typu wymagają wnikliwe sprawdzenie kondycji murów raz wyłożonych na nich tynków. Kategorycznie odradza się układania ocieplenia na ścianach zaatakowanych przez zawilgocenie.

Trzeba więc upewnić się, że ściana jest sucha. Sprawdzić to można chociażby poprzez opukanie tynku, by mieć pewność że przylega on dobrze do muru. Jeżeli będzie inaczej, to podczas odpukiwania usłyszy się głuchy odgłos. Gdy taki defekt zostanie wykryty, pozostanie odkuć wadliwie przywierający tynk albo wzmocnić go zaprawą renowacyjną. (more…)

Jak skutecznie ocieplić ściany?

Opublikowano w kategorii remont w domu - autor: admin, niedziela 17 czerwiec 2012 o godzinie 19:14.

Izolacja cieplna elewacji zapobiega utracie ciepła. Najskuteczniejsze efekty przyniesie ocieplenie ścian z zewnątrz po stronie północnej, która jest najmniej nasłonecznioną oraz od strony zachodniej w Polsce, gdyż z tego kierunku najczęściej wieją wiatry.

Gdy budżet jest bardzo ograniczony, w celu zmniejszenia kosztów można odpuścić sobie tymczasowo inwestycje w ściany, które mają duże okna i wyjście na taras lub balkon. Chyba, że ściana przemarza, wtedy jest to koniecznością, może to doprowadzić do zniszczenia ściany! (more…)

Remont newralgicznych elementów budynku

Opublikowano w kategorii remont w domu - autor: admin, sobota 26 maj 2012 o godzinie 9:51.

Remonty to stosunkowo pracochłonne działania, których celem jest utrzymanie w należytym stanie budynku, jego elewacji oraz wnętrza. Szczególnie dotyczy to zewnętrznej strony jego elewacji. Istnieją także pewne miejsca, takie jak cokoły, okapy, gzymsy, podesty wejściowe, tarasy oraz uskoki.

Charakter tych elementów elewacji wymaga opracowania projektu ze szczegółami ich wykonania. Jednym z takich newralgicznych elementów jest cokół oraz jego styk z chodnikiem albo opaską. Aby remonty tego elementu obywały się bez niespodzianek, warto odkopać budynek wzdłuż całej ocieplanej elewacji, tak by osiągnąć głębokość co najmniej trzydziestu centymetrów. (more…)

Remont a wady starego budownictwa

Opublikowano w kategorii remont w domu - autor: admin, środa 4 kwiecień 2012 o godzinie 18:47.

Docieplanie ścian to często wykonywana praca, pod postacią której wykonuje się niejedne remonty. Dotyczą one także elewacji starego budynku. W ramach tego przedsięwzięcia warto każdorazowo wziąć pod uwagę konieczność ocieplenia ściany zewnętrznej.

Ściany takich starych domów niejednokrotnie były stawiane w oparciu o używanie cegieł pełnych. Innym, rzadziej stosowanym surowcem były dziurawki czy też bloczki lub pustaki. Mają one jednak wadę, która obecnie nie spełnia wymagań cieplnych. A to dlatego, że materiały budowlane tego typu tworzyły mur ze szczeliną powietrzną. (more…)

Jak prawidłowo ocieplić budynek?

Opublikowano w kategorii remont w domu - autor: admin, sobota 17 marzec 2012 o godzinie 18:44.

Ocieplenie to proces wymagający uważnego postępowania z elewacjami budynków. Remonty tego typu wymagają wnikliwe sprawdzenie kondycji murów oraz wyłożonych na nich tynków.

Kategorycznie odradza się układania ocieplenia na ścianach zaatakowanych przez zawilgocenie. Trzeba więc upewnić się, że ściana jest sucha. Sprawdzić to można chociażby poprzez opukanie tynku, by mieć pewność że przylega on dobrze do muru. Jeżeli będzie inaczej, to podczas odpukiwania usłyszy się głuchy odgłos. (more…)

Jak zorganizować pokój w piwnicy?

Opublikowano w kategorii instalacje w domu,remont w domu - autor: admin, sobota 29 październik 2011 o godzinie 19:56.

Jedną z metod na wygospodarowanie w istniejącym domu dodatkowej powierzchni jest przystosowanie piwnicy do innych celów. Remont piwnicy może być dobrym pomysłem, jednak koszt takiego remontu może być znacznie wyższy, niż miałoby się to wydawać.

Przystosowanie miejsca w piwnicy na pokój jest bardzo dobry pomysłem jeśli w naszym domu brakuje powierzchni, a nie ma możliwości jego rozbudowy.

Biorąc pod uwagę chęć przebudowy piwnicy trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. (more…)