Remont newralgicznych elementów budynku

Opublikowano w kategorii remont w domu by admin, sobota 26 maja 2012 o godzinie 9:51. Tagi: , , ,

Remonty to stosunkowo pracochłonne działania, których celem jest utrzymanie w należytym stanie budynku, jego elewacji oraz wnętrza. Szczególnie dotyczy to zewnętrznej strony jego elewacji. Istnieją także pewne miejsca, takie jak cokoły, okapy, gzymsy, podesty wejściowe, tarasy oraz uskoki.

Charakter tych elementów elewacji wymaga opracowania projektu ze szczegółami ich wykonania. Jednym z takich newralgicznych elementów jest cokół oraz jego styk z chodnikiem albo opaską. Aby remonty tego elementu obywały się bez niespodzianek, warto odkopać budynek wzdłuż całej ocieplanej elewacji, tak by osiągnąć głębokość co najmniej trzydziestu centymetrów.

Jest to także doskonała okazja, by sprawdzić stan izolacji chroniącej przed wilgocią ściany na wysokości piwnic oraz fundamentów i uzupełnić ją, gdy zajdzie taka potrzeba. Kolejnym krokiem byłoby ocieplenie strefy poniżej opaski albo chodnika. Można zastosować do tego celu wodoodporny polistyren ekstrudowany. Trzeba pamiętać o tym, by woda spływała możliwie jak najdalej od ścian.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment