Kiedy najlepiej malować dom?

Opublikowano w kategorii remont w domu by Astarte, sobota 13 lutego 2016 o godzinie 16:16. Tagi:

Malowanie domu to czynność, którą prędzej czy później musimy wykonać. Nieważne czy w tym celu stosujemy droższe, czy tańsze farby – zawsze musimy pamiętać o tym, by co kilka lat pomalować wnętrze naszego domu na nowo. Kiedy warto to zrobić?

Urlop? Wszędzie, byle nie w domu!

Wiele osób uważa, że najlepszą porą na malowanie ścian jest… okres urlopowy. Jednak są one w błędzie. Dlaczego? Ponieważ w czerwcu, lipcu a szczególnie w sierpniu, temperatury są u nas bardzo wysokie. To z kolei sprawia, że zarówno klasyczna farba emaliowa jak też inne rodzaje farb stosowanych do malowania mieszkań bardzo szybko schną. Tym samym farba traci na swej trwałości i szybciej ulega zniszczeniu.

Jeśli nie lato, to kiedy?

Malowanie domu powinno odbywać się najlepiej jesienią bądź wiosną. Właśnie wtedy temperatury na zewnątrz sięgają 10 – 20 stopni Celsjusza, co skutecznie spowalnia proces suszenia powierzchni ścian. Pamiętajmy też o tym, że temperatura wewnątrz malowanego pomieszczenia nie jest zależna wyłącznie od temperatury, jaka właśnie panuje na zewnątrz. Dlatego pamiętajmy w sposób szczególny o tym, by nie przegrzewać wnętrza domu nawet podczas malowania.

Odpowiednia wilgotność

Każda farba wykorzystywana w gospodarstwie domowym (nawet farba do pcv), potrzebuje odpowiedniej wilgotności, by móc efektywnie wyschnąć. Dlatego też zadbajmy o to, by w danym pomieszczeniu był odpowiedni mikroklimat. Jak to zrobić?

  1. Pamiętajmy o temperaturze. Z reguły im chłodniej, tym większa wilgotność powietrza. Z tego też względu nie zapominajmy o tym, by malować w określonych powyżej temperaturach i porach roku.
  2. Nie zapominajmy o przewietrzeniu mieszkania przed malowaniem. Jest to szczególnie istotne, jeśli malujemy zimą. Dlatego w tym przypadku najlepiej będzie, jeśli zakręcimy grzejniki i przewietrzymy malowane pomieszczenie. Po kilku godzinach od zamknięcia okien, temperatura powinna się ustabilizować a my możemy spokojnie rozpocząć malowanie.

Jeśli zastosujemy powyższe kroki, możemy być pewni doskonałych efektów malowania.

Malowanie pokoju – czym się kierować przy wyborze malarza

Remont mieszkania jest procesem czasochłonnym oraz wymaga sporego nakładu nie tylko czasu, ale również pieniędzy. Jednym z ważnych etapów każdego remontu jest malowanie mieszkania. Większość osób decyduje się na zlecenie malowania osobom zajmującym się tym na co dzień. O czym należy wiedzieć wybierając malarza? O tym napiszemy już kiedy indziej.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment