Jak przygotować się do malowania sufitu?

Opublikowano w kategorii remont w domu by Astarte, piątek 22 stycznia 2016 o godzinie 13:13. Tagi: ,

Nie wszyscy z nas przywiązują wystarczającą uwagę do pomalowania własnych wnętrz. Jest to błąd, ponieważ niestarannie wykończenie pomieszczeń, może zniwelować cały efekt remontu. Dodatkowo, warto pamiętać, że niczym nie przysłonimy np. źle wymalowanego sufitu, a jego poprawienie może być bardzo trudne. Dlatego jeszcze przed samym malowaniem warto dokładnie przemyśleć jak to zrobić, jakich farb użyć, oraz jakie narzędzia nam do tego będą potrzebne. A więc jak pomalować sufit?

Jedną z kluczowych kwestii dla każdego z nas jest wybór odpowiedniego koloru. Tradycyjnie większość sufitów jest biała. Pozwala to na lepsze odbijanie się światła emitowanego przez lampę. Biały kolor również, optycznie powiększa rozmiar pokoju oraz powoduje, że mamy wrażenie czystości przebywając w nim. Jednak coraz częściej możemy spotkać się z innymi rozwiązaniami. 

Osoby remontujące mieszkanie decydują się na różnego rodzaju kolory, które są uzależnione o charakteru pomieszczenia. Nikogo już nie dziwi wykorzystanie np. pomarańczowych barw, które przyciągają uwagę i powodują, że sufit może stać się jednym z głównym elementów wystroju pomieszczenia. 

Gdy już wybraliśmy odpowiedni kolor, możemy rozpocząć malowanie sufitu. Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest wybranie odpowiedniej pory dnia do tego. Tylko w świetle słońca możemy dokładnie przyjrzeć się naszym efektom i ewentualnie poprawić niektóre miejsca. Warto również pamiętać, że malowanie powinno odbywać się w sprzyjającej do tego temperaturze. Wysoka wilgotność powietrza uniemożliwi nam dokładnie wykonanie tego, dlatego gdy malujesz zimą staraj się nie otwierać okien, ponieważ może to popsuć efekt końcowy. 

Na co zwrócić jeszcze uwagę i jak malować sufit? Kluczowe jest również przygotowanie samego pomieszczenia do tego. Poza usunięciem wszystkich mebli, należy odpowiednio zabezpieczyć podłogę korzystając np. ze specjalnych foli, którą przyklejamy do listew. Niestety, tego typu rozwiązanie niekoniecznie sprawdzi się gdy posiadamy posadzkę z kamienia, ponieważ może łatwo ulec podarciu.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment