Jak skutecznie ocieplić ściany?

Opublikowano w kategorii remont w domu by admin, niedziela 17 czerwca 2012 o godzinie 19:14. Tagi:

Izolacja cieplna elewacji zapobiega utracie ciepła. Najskuteczniejsze efekty przyniesie ocieplenie ścian z zewnątrz po stronie północnej, która jest najmniej nasłonecznioną oraz od strony zachodniej w Polsce, gdyż z tego kierunku najczęściej wieją wiatry.

Gdy budżet jest bardzo ograniczony, w celu zmniejszenia kosztów można odpuścić sobie tymczasowo inwestycje w ściany, które mają duże okna i wyjście na taras lub balkon. Chyba, że ściana przemarza, wtedy jest to koniecznością, może to doprowadzić do zniszczenia ściany!

Skuteczne ocieplenie ścian to także wybór odpowiednich materiałów. Najlepiej zastosować styropian, wełnę mineralną lub polistyren ekstrudowany (styrodur).

Sama izolacja elewacji to nie wszystko, nawet najlepiej wykonana nie będzie nic znaczyć bez odpowiedniej wentylacji.

Brak wymiany powietrza, wilgotność są przyczyną powstawania pleśni. Przy niektórych technikach ocieplania konieczne jest zastosowanie dodatkowych elementów takich jak folia paroszczelna czy płyty gipsowo-kartonowe. Skuteczne ocieplenie ścian wiąże się nie tylko z samym wykonaniem, ale i odpowiednim przygotowaniem podłoża. Powierzchnia powinna być sucha i starannie oczyszczona.

Jeden komentarz »

  1. Komentarz by graber — 12 września 2012 @ 16:26

    dokładnie, dodam do tego, że niezależnie czy wybierzemy styropian, wełnę czy coś innego, ważne jest aby kupić materiał który ma potwierdzoną jakość przez niezależny instytut budowlany jak np ITB i najlepiej od liderów branży jeśli chodzi o styropiany to Termo Organika, wełna zdecydowanie Rockwool

Leave a comment