Jaką farbę wykorzystać do malowania dachów i elewacji

Opublikowano w kategorii budowa domu by Astarte, środa 1 maja 2019 o godzinie 8:31.

Malowanie dachów i elewacji to bardzo istotny proces podczas budowy nowego domu lub remontu starego. Trzeba bowiem wybrać odpowiednią farbę, która będzie odporna na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz budynku. Farba ta musi odpowiednio zabezpieczać strukturę blachy dachowej, a także tynku pokrywającego budynek.

(more…)

Marzenia o własnym domu

Opublikowano w kategorii budowa domu by admin, wtorek 31 lipca 2012 o godzinie 13:14.

O posiadaniu własnego domu marzy wielu Polasków. Niestety w dzisiejszych czasach to marzenie staje się coraz bardzie trudne do zrealizowania. Zakup działki, wybudowanie domu i jego wykończenie wiąże się z ogromnymi inwestycjami finansowymi. Dla wielu jednak osób posiadanie własnego domu jest na tyle ważne, że decydują się oni na wieloletnie kredyty i wyrzeczenia.

Mniejszym kosztem mogą zrobić to te osoby, które mają już własną działkę albo kupią ją na terenie, gdzie ceny nie są jeszcze wygórowane. Dość dużo pieniędzy można zaoszczędzić także wtedy, gdy część prac wykonuje się samodzielnie. Większość osób, które marzą o swoim domu a nie mają zbyt wielu pieniędzy rozkłada budowę i wykańczanie na wiele lat. W ten sposób można powoli i etapami budować swój dom. Wcale nierzadkim widokiem w Polsce są domy, które przez lata nie mają wykończonej górnej kondygnacji. Dzieje się tak zwykle ze względów oszczędnościowych. (more…)

Przerażająca wizja kredytu hipotecznego

Opublikowano w kategorii budowa domu by admin, sobota 30 czerwca 2012 o godzinie 12:16.

Dla wielu młodych ludzi wizja kredytu hipotecznego branego na trzydzieści czy nawet czterdzieści lat to koszmar. Warto się jednak zastanowić czy faktycznie jest się czego bać.

Pierwszą sprawą, na którą trzeba spojrzeć to faktyczny wzrost opłat za mieszkanie. Mając własne lokum nie musimy płacić za wynajem. Ceny wynajmu mieszkań potrafią być bardzo wysokie, do tego stopnia, że dorównują ratom kredytu mieszkaniowego. (more…)

Bezpieczna łazienka

Opublikowano w kategorii budowa domu,wyposażenie wnętrz by admin, niedziela 25 grudnia 2011 o godzinie 19:16.

Śliska, mokra posadzka i gorąca woda stanowią najczęstszą przyczynę groźnych wypadków w łazience. Należy szczególnie uważać, gdy w domu są małe dzieci oraz osoby w podeszłym wieku, które często są już niedołężne i bardziej przez to narażone na nieprzyjemne w skutkach wypadki. Aby łazienka stała się w pełni bezpieczna trzeba przestrzegać kilku zasad, które mogą nas niekiedy ustrzec przed bolesnymi kontuzjami, a nawet ocalić nasze życie.

Jeśli w domu są małe dzieci, nie należy nigdy zostawiać otwartych drzwi do łazienki w momencie gdy napuszczamy wodę do wanny lub, gdy wanna jest pełna. Jeśli akurat w czasie kąpieli dziecka zadzwoni dzwonek do drzwi, zabieramy dziecko ze sobą lub po prostu ignorujemy osobę stojącą przed drzwiami – niedopuszczalne jest zostawienie małego dziecka samego w wannie pełnej wody. (more…)

Dylematy

Opublikowano w kategorii budowa domu by admin, piątek 2 grudnia 2011 o godzinie 22:37.

Budowa domu wiąże się nieodwołalnie z trudnymi decyzjami. Najpierw oczywiście decyzja o samej budowie. Potem kolejna dotycząca lokalizacji. Następna, chyba najbardziej trudna, decyzja dotycząca wyglądu przyszłego domowego gniazdka. Ilości pokoi, łazienek, okien, balkonów, wielkości garażu i tym podobne.

Projekty domów są tak zróżnicowane, że wybranie odpowiedniego to naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Można je dzielić ze względu na kilka kategorii. Oczywiście ze względu na wielkość domu, rozmieszczenie pomieszczeń, rodzaj użytych materiałów, sam zewnętrzny kształt budynku, możliwość rozbudowy. Są gotowe projekty domów przygotowane przez odpowiednie agencje, można też zamówić sobie taki według własnych upodobań. (more…)

Wybór działki

Opublikowano w kategorii budowa domu by admin, sobota 12 listopada 2011 o godzinie 19:51.

Mnóstwo ludzi marzy o posiadaniu własnego domu z ogrodem i całkiem spora część z nich próbuje jakoś zrealizować te marzenia. Samo podjęcie decyzji o budowie (choć wymaga przemyślenia i odwagi) może nie jest aż tak trudne jak następne kroki, które prowadzą do jej rozpoczęcia i co ważniejsze zakończenia. Każda decyzja związana z budową domu powinna być dokładnie przemyślana, a działania zaplanowane. Nie warto robić nic na szybko i bez analizy, ponieważ w znacznym stopniu wówczas zwiększa się prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak a my będziemy żałowali popełnionych błędów.

Pierwsza decyzja, jaką zawsze podejmujemy, jest związana z wyborem miejsca na budowę naszego przyszłego domu. Nie ma co ukrywać, jest to jedna z ważniejszych decyzji jakie podejmujemy, bo właśnie od tego, gdzie będziemy mieszkać, w głównej mierze będzie zależało to, jak nam się będzie mieszkało. (more…)

Specyfika rynny metalowej

Opublikowano w kategorii budowa domu by lokol, wtorek 5 stycznia 2010 o godzinie 17:55.

Obecnie w budownictwie stosowane są dwa podstawowe systemy rynnowe – metalowe i PCV. Specyfika rynien metalowych różni się zdecydowanie od tych z tworzywa sztucznego.
Metalowe rynny dachowe zawsze powinny być pokryte ochronną warstwą cynku. Poza tym system orynnowania z metalu jest bardzo wytrzymały na zarysowania.
Oprócz tego, rynny metalowe, w przeciwieństwie do rynien z tworzyw sztucznych, występują aż w dziewięciu odmiennych barwach. Powyższe zalety przemawiają zdecydowanie za kupnem systemu orynnowania ze metalu. (more…)

Domy z drewna

Opublikowano w kategorii budowa domu by zapracowana_harcerka, wtorek 5 stycznia 2010 o godzinie 17:55.

W ostatnich latach dla większości ludzi, szczególnie tych, którzy zmieniają miejsce zamieszkania i pragną wybudować własny dom, niezwykle fascynujące są kwestie, takie jak np. domy drewniane. Zrozumiałe jest, że każdy człowiek pragnie mieć swoje miejsce, do którego zawsze będzie mógł powrócić, ale też które będzie wyłącznie jego, z tego powodu tak wielu rozmyśla o budowie domu.

Budowa podobnego domu to doskonały pomysł dla osób, które nie dysponują zbyt wieloma pieniędzmi i nie mogą sobie pozwolić na budowę ekskluzywnej willi. Ponadto, domy z drewna usatysfakcjonują ludzi, którzy dbają o środowisko naturalne i prowadzą ekologiczny styl życia, który zresztą w ciągu ostatnich lat stał się niezwykle modny na całym świecie, również w naszym kraju. (more…)

Czy można wybudować dom lepiej i dużo taniej?

Opublikowano w kategorii budowa domu by admin, wtorek 5 stycznia 2010 o godzinie 17:53.

Własny kąt do mieszkania jest jedną z najważniejszych spraw w życiu. Mimo to zwykle poświęca się temu problemowi zdecydowanie mniej czasu na etapie decyzji niż na to zasługuje, uzyskując absolutnie nieoptymalne efekty.

Od zawsze, zastanawia mnie irracjonalność zachowań ludzi, pragnących wybudować sobie dom. Bardzo często zaciągają oni na ten cel wieloletni kredyt, który jest ogromnym obciążeniem dla ich bieżącego budżetu, a w niepewnej sytuacji rynkowej i nieprzewidywalnej przyszłości, stwarza duże ryzyko niewypłacalności i utraty domu. Zakładają tym sobie stryczek na szyję i zgadzają się na życie w trudzie, przez bardzo wiele lat. (more…)

Audyt energetyczny warszawa

Opublikowano w kategorii budowa domu by fajnybuciksks, poniedziałek 31 sierpnia 2009 o godzinie 23:41.

Zawsze, kiedy ma zostać wzniesiony kolejny budynek, potrzebne są przeróżne dokumenty. Niektóre z nich można otrzymać za pośrednictwem odpowiednich urzędów, a w sformułowaniu pozostałych niezbędne mogą się okazać niektóre firmy. Na światowym rynku funkcjonuje ich coraz więcej, ponieważ zapotrzebowanie na ich usługi nieprzerwanie rośnie. (more…)