Jaką farbę wykorzystać do malowania dachów i elewacji

Opublikowano w kategorii budowa domu by Astarte, środa 1 maja 2019 o godzinie 8:31. Tagi:

Malowanie dachów i elewacji to bardzo istotny proces podczas budowy nowego domu lub remontu starego. Trzeba bowiem wybrać odpowiednią farbę, która będzie odporna na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz budynku. Farba ta musi odpowiednio zabezpieczać strukturę blachy dachowej, a także tynku pokrywającego budynek.

Aby pomalować dach najpierw należy ustalić z jakiego materiału został wykonany. Na rynku są specjalne farby do blachy, a także specjalne lakiery zabezpieczające, które możemy wykorzystać to zakonserwowania dachówki. Malowanie dachu zawsze powinno być poprzedzone zdrapaniem starej farby do gołego metalu, jeśli odświeżamy stary dach. Jeśli natomiast mamy do czynienia z zupełnie nowym dachem, blachę możemy zakupić już pomalowaną, aczkolwiek wychodzi to nieco drożej. W tym pierwszym przypadku musimy liczyć się z tym, że im dłużej blacha będzie wyeksponowana na warunki atmosferyczne tym szybszemu zużyciu ulegnie. Dlatego malowanie dachu powinno przebiegać równolegle z jego malowaniem. Farba którą wybierzemy musi być odporna na warunki atmosferyczne, to znaczy gorące słońce w lecie, a także bardzo niskie temperatury zimą i zalegający na dachu śnieg.

Kolejnym etapem jest malowanie elewacji. Gdy jest to nowy dom, należy wykonać tą procedurę natychmiast po utwardzeniu się tynku. Wtedy zapewnimy mu odpowiednią ochronę już od samego początku. Malowanie ścian budynku najlepiej jest wykonać metodą natryskową. Wtedy farba najszybciej rozprowadza się po ścianach i dogłębnie penetruje materiał na którym jest osadzona. Dzięki temu mamy absolutną pewność stuprocentowej ochrony na długi czas. Jeśli chodzi o kolor, to wcale nie musimy decydować się na standardowe kolory elewacji, jak szary lub brązowy. Doskonale prezentują się domy pomalowane z fantazją, na przykład na czerwono lub żółto. Oprócz tego możemy wykonać na ścianach budynku różne wzory, co nada naszemu domowi jeszcze większej oryginalności. Ważne jednak by nie przesadzić i przy tym nie zapomnieć, że najważniejszym zadaniem farby ma być zabezpieczenie powierzchni ścian.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment