Wybór działki

Opublikowano w kategorii budowa domu by admin, sobota 12 listopada 2011 o godzinie 19:51. Tagi:

Mnóstwo ludzi marzy o posiadaniu własnego domu z ogrodem i całkiem spora część z nich próbuje jakoś zrealizować te marzenia. Samo podjęcie decyzji o budowie (choć wymaga przemyślenia i odwagi) może nie jest aż tak trudne jak następne kroki, które prowadzą do jej rozpoczęcia i co ważniejsze zakończenia. Każda decyzja związana z budową domu powinna być dokładnie przemyślana, a działania zaplanowane. Nie warto robić nic na szybko i bez analizy, ponieważ w znacznym stopniu wówczas zwiększa się prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak a my będziemy żałowali popełnionych błędów.

Pierwsza decyzja, jaką zawsze podejmujemy, jest związana z wyborem miejsca na budowę naszego przyszłego domu. Nie ma co ukrywać, jest to jedna z ważniejszych decyzji jakie podejmujemy, bo właśnie od tego, gdzie będziemy mieszkać, w głównej mierze będzie zależało to, jak nam się będzie mieszkało.

Zupełnie inaczej miejsce przyszłego domu będą wybierały osoby starsze, będące już na emeryturze, jeszcze inne wymagania mają aktywni zawodowo, ale z odchowanymi dziećmi, a całkiem inne osoby mające dzieci. Emeryt zazwyczaj marzy o cichym i spokojnym miejscu, w którym będzie mógł odpoczywać, oddawać się czytaniu swojej ulubionej lektury i raz na jakiś czas pojechać do sklepu na zakupy. Dla niego korzystna będzie bliskość komunikacji miejskiej, lekarza, instytucji kulturalnych, kościoła. Osoba aktywna zawodowo musi wziąć pod uwagę podczas wyboru miejsca przede wszystkim dojazd do pracy. Liczy się tu przede wszystkim czas, a sama odległość jest mniej istotna.

Nie sztuką jest kupić ładną działkę, która leży po drugiej stronie miasta niż nasza praca, skąd dojazd będzie nam zajmował ponad godzinę. Inna sprawa to rodzina z dziećmi. Tutaj działka powinna być tak zlokalizowana żeby względnie blisko było przedszkole czy szkoła podstawowa jak i również przychodnia czy plac zabaw. Oczywiście można dziecko wszędzie dowozić, jednak po pierwsze generuje to znaczne koszty a po drugie jest to bardzo uciążliwe zajęcie, wymagające mnóstwa czasu. Osobiście znam ludzi, którzy właśnie z tego powodu wyprowadzili się z domu do bloku, ponieważ jazda do sklepu czy wożenie dziecka do przedszkola było sporym problemem. Tak, więc wybór odpowiedniego miejsca jest niezmiernie ważny.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment