Ciepło dywanów

Opublikowano w kategorii wyposażenie wnętrz by admin, poniedziałek 4 czerwca 2012 o godzinie 18:54.

Każdy z nas pragnie mieszkać w miłym i przytulnym wnętrzu. Jedni komfort i ciepło widzą w drewnianej podłodze, dla innych będą to przyjemne dla oka i miłe w dotyku materiały. Takie materiały to na przykład wykładziny dywanowe, czy dywany.

Warto pamiętać, że każdy rodzaj podłogi, czy jej pokrycia niesie ze sobą korzyści i uciążliwości. To samo dotyczy dywanów. Dają one wrażenie domowej atmosfery, przytulności, ciepła i miękkości. Trudno jednak jest je utrzymać w czystości. Wymagają regularnego odkurzania i raz na jakiś czas powinniśmy je wyprać. (more…)

Bezpieczna łazienka

Opublikowano w kategorii budowa domu,wyposażenie wnętrz by admin, niedziela 25 grudnia 2011 o godzinie 19:16.

Śliska, mokra posadzka i gorąca woda stanowią najczęstszą przyczynę groźnych wypadków w łazience. Należy szczególnie uważać, gdy w domu są małe dzieci oraz osoby w podeszłym wieku, które często są już niedołężne i bardziej przez to narażone na nieprzyjemne w skutkach wypadki. Aby łazienka stała się w pełni bezpieczna trzeba przestrzegać kilku zasad, które mogą nas niekiedy ustrzec przed bolesnymi kontuzjami, a nawet ocalić nasze życie.

Jeśli w domu są małe dzieci, nie należy nigdy zostawiać otwartych drzwi do łazienki w momencie gdy napuszczamy wodę do wanny lub, gdy wanna jest pełna. Jeśli akurat w czasie kąpieli dziecka zadzwoni dzwonek do drzwi, zabieramy dziecko ze sobą lub po prostu ignorujemy osobę stojącą przed drzwiami – niedopuszczalne jest zostawienie małego dziecka samego w wannie pełnej wody. (more…)

Wybór drzwi

Opublikowano w kategorii technologie i materiały budowlane,wyposażenie wnętrz by siler, poniedziałek 22 lutego 2010 o godzinie 14:33.

Gdy przychodzi nam wybrać drzwi do naszego domu, stajemy przed dość trudnym wyborem. Trudnym, bo ilość dostępnych na rynku rożnych modeli drzwi jest ogromna. Już nie tylko bowiem patrzymy na ich kolor i kształt, ale decyduje znacznie więcej ich właściwości. Do wyboru mamy drzwi aluminiowe, drewniane, zarówno jedno i dwuskrzydłowe, mogą być także wykonane z różnych twardszych lub bardziej miękkich płyt. Wszystko zależy od naszych upodobań. Oczywiście obecnie nadal Polacy najczęściej wybierają klasyczne drzwi z drewna, jednakże coraz częściej interesują się tymi wykonanymi z aluminium. Są one bardzo dobra alternatywą dla tych pierwszych. Duże znaczenie maja tu użyte konstrukcje aluminiowe, które wykonane mogą być na wiele sposobów – od wzorów, kolorów i wielu innych właściwości. Mogą być zarówno stosowane wewnątrz jak i na zewnątrz, ponieważ posiadają olbrzymią odporność na często zmieniające się warunki atmosferyczne. Oczywiście tak, jak i w przypadku drewnianych, tu również możemy zastosować wiele dodatkowych materiałów, jak szkło czy różne sztuczne elementy. Także wybór kolorów  jest ogromny. I choć najczęściej wybierane są te o kolorze białym, brązowym czy oliwkowych, to jednak każdy może sobie zażyczyć innego koloru, który będzie najbardziej pasował.

Wspaniały pokój dziecinny

Opublikowano w kategorii wyposażenie wnętrz by ekologia9@onet.pl, niedziela 14 lutego 2010 o godzinie 20:48.

Ciekawym rozwiązaniem są naklejki na ścianę dla dzieci . Przy czym muszę powiedzieć że są one zarówno na ścianie jak i na suficie. Jak to wygląda? Bardzo często są to na przykład jakieś kropki, albo inne wzorki, które „pobierają” w jakiś sposób światło i po jego zgaszeniu, fosforyzują. Dziecko ma więc efekt, jakby spało pod gołym niebem, gdyż świecą nad nim małe gwiazdeczki. Naturalnie nie muszą być to zawsze te akurat motywy. Z całą pewnością można nabyć także bohaterów z bajek. Wystarczy tylko odwiedzić najbliższy sklep z artykułami dla dzieci, a tam już nasze pociechy znajdą coś wymarzonego dla siebie.

Dzieci lubią bardzo przyczepiać na ścianach różnego rodzaju fototapet. Przedstawiają one albo jakieś zwierzątka albo ulubionych bohaterów z kreskówek albo filmów dla dzieci. Fototapety są o tyle dobrym wyjściem, że pozwalają w sumie na ciągła zmianę wyglądu pokoju naszego dziecka. A wszyscy wiedzą przecież jak dzieci szybko umieją się znudzić wszystkim, nawet tym co drogie i najbardziej modne w danej chwili.

Istnieje bardzo dużo sposobów na oryginalne urządzenie pokoju naszemu dziecku, tak by w każdej chwili istniała możliwość jego ponownego udekorowania. Tylko trzeba pamiętać o tym, że istnieje coś takiego jak fototapety dla dzieci. No bo po co wydawać pieniądze na farby i malarza, skoro znacznie taniej można ozdobić ściany? Mało tego. Nie będziemy patrzeć z drżeniem serca i rąk na to jak nasza pociecha będzie coś na nich malowała bądź przypadkiem, w czasie szalonej zabawy odbije się na ścianie czyjaś podeszwa. A przecież i takie przypadki, a raczej wypadki się zdarzają. W końcu kto jak kto, ale dzieci mają niewyczerpane głowy szalonych pomysłów, które muszą koniecznie wprowadzić w życie. Więc żeby ich nie hamować zbytnio, stwórzmy im warunki do beztroskiego rozrabiania (oczywiście kontrolowanego).

Wyposażenie pokoju dla małego dziecka jest naprawdę nie lada wyzwaniem dla każdego opiekuna. Trzeba mianowicie wziąć pod uwagę w całym wyposażeniu to, że kochany syn czy córka prawdopodobnie będą chcieli przyczepić na ścianie jakieś zdjęcia, lub przypadkiem znajdą się tam odbicia butów czy jakieś napisy. Czy opłaca się więc dekorować pokój? Chyba raczej nie za bardzo. Najlepszym rozwiązaniem okażą się chyba raczej tapety. Dlaczego? Bo gdy się ubrudzą niezwykle łatwo będzie je można wymienić albo wyczyścić. Można także bez problemu przyczepiać na niej naklejki na ścianę .