Wspaniały pokój dziecinny

Opublikowano w kategorii wyposażenie wnętrz by ekologia9@onet.pl, niedziela 14 lutego 2010 o godzinie 20:48. Tagi: ,

Ciekawym rozwiązaniem są naklejki na ścianę dla dzieci . Przy czym muszę powiedzieć że są one zarówno na ścianie jak i na suficie. Jak to wygląda? Bardzo często są to na przykład jakieś kropki, albo inne wzorki, które „pobierają” w jakiś sposób światło i po jego zgaszeniu, fosforyzują. Dziecko ma więc efekt, jakby spało pod gołym niebem, gdyż świecą nad nim małe gwiazdeczki. Naturalnie nie muszą być to zawsze te akurat motywy. Z całą pewnością można nabyć także bohaterów z bajek. Wystarczy tylko odwiedzić najbliższy sklep z artykułami dla dzieci, a tam już nasze pociechy znajdą coś wymarzonego dla siebie.

Dzieci lubią bardzo przyczepiać na ścianach różnego rodzaju fototapet. Przedstawiają one albo jakieś zwierzątka albo ulubionych bohaterów z kreskówek albo filmów dla dzieci. Fototapety są o tyle dobrym wyjściem, że pozwalają w sumie na ciągła zmianę wyglądu pokoju naszego dziecka. A wszyscy wiedzą przecież jak dzieci szybko umieją się znudzić wszystkim, nawet tym co drogie i najbardziej modne w danej chwili.

Istnieje bardzo dużo sposobów na oryginalne urządzenie pokoju naszemu dziecku, tak by w każdej chwili istniała możliwość jego ponownego udekorowania. Tylko trzeba pamiętać o tym, że istnieje coś takiego jak fototapety dla dzieci. No bo po co wydawać pieniądze na farby i malarza, skoro znacznie taniej można ozdobić ściany? Mało tego. Nie będziemy patrzeć z drżeniem serca i rąk na to jak nasza pociecha będzie coś na nich malowała bądź przypadkiem, w czasie szalonej zabawy odbije się na ścianie czyjaś podeszwa. A przecież i takie przypadki, a raczej wypadki się zdarzają. W końcu kto jak kto, ale dzieci mają niewyczerpane głowy szalonych pomysłów, które muszą koniecznie wprowadzić w życie. Więc żeby ich nie hamować zbytnio, stwórzmy im warunki do beztroskiego rozrabiania (oczywiście kontrolowanego).

Wyposażenie pokoju dla małego dziecka jest naprawdę nie lada wyzwaniem dla każdego opiekuna. Trzeba mianowicie wziąć pod uwagę w całym wyposażeniu to, że kochany syn czy córka prawdopodobnie będą chcieli przyczepić na ścianie jakieś zdjęcia, lub przypadkiem znajdą się tam odbicia butów czy jakieś napisy. Czy opłaca się więc dekorować pokój? Chyba raczej nie za bardzo. Najlepszym rozwiązaniem okażą się chyba raczej tapety. Dlaczego? Bo gdy się ubrudzą niezwykle łatwo będzie je można wymienić albo wyczyścić. Można także bez problemu przyczepiać na niej naklejki na ścianę .

Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.