Zanim zbudujemy dom

Opublikowano w kategorii rynek nieruchomości by admin, poniedziałek 23 Wrzesień 2013 o godzinie 13:15.

Jeśli marzy nam się własny dom i planujemy jego budowę, to najpierw musimy rozejrzeć się za odpowiednią dla niego lokalizacją.

Działka, na której stanie dom, musi nam przede wszystkim odpowiadać pod względem usytuowania. Przed jej zakupem należy także zadbać o względy formalne i sprawdzić księgę wieczystą, określającą jej stan prawny.

Kolejną kwestią, o której nie można zapomnieć, są warunki zagospodarowania przestrzennego. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego znajdziemy w urzędzie miasta lub gminy. (more…)

Koszty w pożyczkach pod hipotekę

Opublikowano w kategorii rynek nieruchomości by Leos234, poniedziałek 19 Kwiecień 2010 o godzinie 20:27.

Kredyt hipoteczny, odróżnia się pewnymi określonymi cechami i widokami na najbliższy czas jakie dają kredytobiorcom, odróżniającymi ich od pozostałych typów kredytów oferowanych przez banki. Przed zaciągnięciem kredytu warto zorientować się jakie prawą przysługują kredytodawcy po podpisaniu umowy kredytowej, a także jakich zasad zobowiązuje się on przestrzegać. (more…)

Mieszkania – okolice Warszawy

Opublikowano w kategorii rynek nieruchomości by radzymin, niedziela 6 Wrzesień 2009 o godzinie 19:30.

Zwykle rozważając wybór miejsca do życia i mieszkanie dochodzimy w pewnym momencie do punktu, w którym powinniśmy podjąć decyzję i wybrać lokalizację naszego planowanego miejsca zamieszkania, miejsca które będzie nam służyło za bazę wypadową, będzie naszą ostoją i naszym schronieniem w codziennych życiowych zmaganiach. Dla większości z nas wybór takiego wymarzonego miejsca to sprawa trudna i stresująca, głównie ze względu na to, że decyzje takie podejmuje się niezbyt często i raz wybrane mieszkanie bądź dom zwykle służy nam przez długie lata (a na dodatek obciążone jakimś kredytem niechętnie zmieniamy no bo wiadomo – te problemy z bankami, papierkowa robota itd.). (more…)

Luksusowe apartamenty w Rewalu.

Opublikowano w kategorii rynek nieruchomości by editor4wordpress, czwartek 25 Czerwiec 2009 o godzinie 10:25.

Od pewnego czasu Polski pas nadmorski nie był dla inwestorów ważny. Od niedawna tendencja ta wraz z szalejącym boomem budowlanym ulega transformacji. Działki bezpośrednio przy morzu są kupowane, a na nich stawiane nowe budynki. Coraz częściej oprócz kolejnych hosteli oraz domów wczasowych pojawiają się budynki w których mieszczą się apartamenty nad morzem na sprzedaż.

Są one świetną inwestycją dla osób które chcą spędzać urlop nad naszym ślicznym morzem, mając do dyspozycji nowocześnie wyposażony apartament, dostępny zawsze kiedy mamy potrzebę odsapnąć. (more…)