Koszty w pożyczkach pod hipotekę

Opublikowano w kategorii rynek nieruchomości by Leos234, poniedziałek 19 kwietnia 2010 o godzinie 20:27. Tagi: , ,

Kredyt hipoteczny, odróżnia się pewnymi określonymi cechami i widokami na najbliższy czas jakie dają kredytobiorcom, odróżniającymi ich od pozostałych typów kredytów oferowanych przez banki. Przed zaciągnięciem kredytu warto zorientować się jakie prawą przysługują kredytodawcy po podpisaniu umowy kredytowej, a także jakich zasad zobowiązuje się on przestrzegać.

W gronie najważniejszych treści jakie musi podać kredytodawca osobie zainteresowanej zaciągnięciem kredytu hipotecznego powinien wyszukać się głównie całkowity koszt zaciągnięcia i spłaty kredytu. Warto w tym miejscu zwrócić wyjątkową uwagę na niezwykle „interesujący” kredyt hipoteczny oferowane poprzez banki o wątpliwej renomie, charakteryzujące się kilkoma pułapkami prawnymi i ukrytymi kosztami, które przyjdzie zapłacić nieświadomemu niczego kredytobiorcy.

Z tego względu zanim pożyczkobiorca zdecyduje się na zaciągnięty kredyt hipoteczny, powinien starannie analizować umowę kredytowa albo – gdy brak mu odpowiedniej wiedzy – zlecić jej kontrolę specjaliście. W gronie innych cech kredytów pod hipotekę mających wpływ na wysokość ich cen jest waluta, w jakiej określony kredyt mieszkaniowy jest indeksowany.

Banki mają w własnej spisie produktów/usług kredyt hipoteczny indeksowany kursem złotego, franka szwajcarskiego i euro, lecz zdarzają się także kredytodawcy poszerzający tą listę o wiele innych walut takich jak funt brytyjski czy nawet korona szwedzka.
Waluta w jakiej będzie spłacany kredyt hipoteczny ma duży wpływ na jego oprocentowania, które z kolei przekłada się na wysokość miesięcznej raty którą będzie spłacał dłużnik pożyczki, dlatego ważny jest jej rozsądny wybór.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment