Ciepło dywanów

Opublikowano w kategorii wyposażenie wnętrz by admin, poniedziałek 4 czerwca 2012 o godzinie 18:54. Tagi: ,

Każdy z nas pragnie mieszkać w miłym i przytulnym wnętrzu. Jedni komfort i ciepło widzą w drewnianej podłodze, dla innych będą to przyjemne dla oka i miłe w dotyku materiały. Takie materiały to na przykład wykładziny dywanowe, czy dywany.

Warto pamiętać, że każdy rodzaj podłogi, czy jej pokrycia niesie ze sobą korzyści i uciążliwości. To samo dotyczy dywanów. Dają one wrażenie domowej atmosfery, przytulności, ciepła i miękkości. Trudno jednak jest je utrzymać w czystości. Wymagają regularnego odkurzania i raz na jakiś czas powinniśmy je wyprać.

Czy jest to jednak tak uciążliwe by z nich zrezygnować? Chyba nie. Dywany, to ciepło, nie tylko w atmosferze, czy wyglądzie, ale faktycznie. Przecież każdemu jest dużo przyjemnie chodzić po miękkim, przytulnym dywanie, niż zimnych płytkach czy panelach. W rodzinach, w których są dzieci, lub są planowane, również na podłodze powinny pojawić się dywany. Pozwala to na ocieplenie podłogi, na której bawią się pociechy i izolują w razie upadku, których u dzieci jest wiele. Nie da się zapobiec dziecięcym przygodom, ale przez położenie dywanu można zniwelować ich czasem tragiczne skutki, czy następstwa.

Warto pamiętać, że grube dywany utrudniają lub wręcz uniemożliwiają funkcjonowanie ogrzewania podłogowego.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment