Ogrzewanie podłogowe

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja by admin, poniedziałek 19 grudnia 2011 o godzinie 7:15. Tagi: ,

Każdego roku rodziny, czy samotni muszą zmierzyć się z nieubłaganą naturą. Nadchodzi zima, a z nią zimne dni, zimne noce i czasem zimne mieszkania. Żeby walczyć z wszechogarniającą zimą ogrzewamy nasze mieszkania na różne sposoby. Staramy się stworzyć sobie komfort i namiastkę wakacyjnego ciepła. Większość z nas musi polegać na samych kaloryferach…

Na szczęście coraz bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe. To świetne rozwiązanie dla każdej rodziny. Wiadomo, że małe dzieci, raczkujące, nie będą siedziały na jednym miejscu, blisko grzejnika, by tylko nie zmarznąć. Ubieranie zaś ich w liczne ubranka, krępuje ruchy i utrudnia zdobywanie kolejnych umiejętności. Tu z pomocą przychodzi ogrzewanie podłogowe. Dziecko, gdziekolwiek pójdzie, tam będzie miało ciepło. Ogrzewane będą i rączki i nóżki, bo ciepło idzie od podłogi, a nie od licznych warstw ubranka.

Ponadto, gdy dzieci dorastają chętnie bawią się na podłodze, siedzą na niej ze znajomymi, czy chodzą na boso. Wykorzystanie takich rozwiązań powoduje, że nie musimy się martwić o nasze pociechy. Mamy pewność, że jest ciepło, a one czują się komfortowo. Do tego, jest to rozwiązanie ekonomiczne. Jak wiadomo, ciepło unosi się ku górze. Umieszczenie źródła ciepła na dole, powoduje, że systematycznie rozchodzi się ono po całym mieszkaniu.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment