Szkło wodne

Opublikowano w kategorii technologie i materiały budowlane by admin, czwartek 12 stycznia 2012 o godzinie 9:15.

Szkło wodne to w potocznym, a właściwie w naukowym rozumieniu roztwór wodny potasu lub sodu. Powstaje ono przede wszystkim z połączenia i reakcji gwałtownej roztworu wodorotlenku sodu lub wodorotlenku potasu z krzemionka o wzorze Na2SiO3. To wszystko brzmi bardzo, ale to bardzo naukowo i nieprzystępnie, ale w rzeczywistości szkło wodne prezentuje się wspaniale i może być doskonałą ozdobą do naszego domu. Jest bardzo szeroko stosowane w budownictwie i popularne wśród klientów znających się na właściwych rozwiązaniach budowlanych.

Szkło takie składa się w rzeczywistości z mieszaniny cyklicznych i liniowych oligomerów krzemianowych. Powstają one w bardzo przejrzysty sposób z powodu pękania wiązań Si-O-Si w krzemionkach różnego rodzaju. W ten sposób na ich miejsce powstają nowe grupy po postacią SIONU albo też SIOKU.

Nie możemy zapominać o tym, iż szkło wodne jest cieczą i w takiej też postaci powinno być używane tylko i wyłącznie przez specjalistów w zakresie stosowania roztworów wodnych w budownictwie, a to z kolei przynosi bardzo pożądane skutki i efekty w postaci pięknych rozwiązań aranżacyjnych w każdym mieszkaniu lub budynku użyteczności publicznej albo budynku o charakterze czysto komercyjnym.

Szkło wodne używane jest zazwyczaj w praktyce jako dodatek do różnie skonstruowanych betonów w celu przyspieszenia twardości, ale nie zapominajmy również o tym, że może być również podstawowym składnikiem bardzo zróżnicowanych silikonów, których na naszym krajowym rynku mamy bardzo wiele. Nie powinniśmy na pewno kłaść tego specyfiku na ściany, ponieważ mogą one przestać oddychać i z całą pewnością nie będą utrzymywały gładzi szpachlowej, którą wielu ludzi kładzie na tak właśnie przygotowane ściany. Trzeba więc w tej konkretnej sytuacji zrezygnować z takiego produktu jak szkło wodne i skupić się raczej na innych specyfikach dostępnych powszechnie, które położymy na ścianie pod gładź szpachlową.

Jeżeli jeszcze chodzi o chemiczne właściwości tego specyfiku, to jest on pozyskiwany z nieczyszczonego piasku na barwę brunatną, a najczęściej wykorzystuje się je jako klej albo tez kit w budownictwie, chociaż wielu ludzi stosuje szkło wodne do innych, tylko im wiadomych celów. Nie zmienia to jednakże faktu, że jest to jeden z produktów bardzo cenionych i często kupowanych przez ludzi, którzy znają się na prawdziwej budowlance.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment