Piece elektryczne, metodą na tańsze ogrzewanie prądem.

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja by anzelm, środa 12 sierpnia 2009 o godzinie 10:27. Tagi: , ,

Tego rodzaju piece są alternatywą wszędzie tam gdzie nie ma możliwości podłączenia innego rodzaju ogrzewania. Ogólnie wiadomo, że ogrzewanie mieszkania wiąże się z bardzo dużymi kosztami.

Energia elektryczna jest stosunkowo droższa w porównaniu do innych metod grzewczych. Piece akumulacyjne pozwalają zmniejszyć koszty, związane z ogrzewaniem przy udziale prądu. Dzieje się tak ze względu na ich możliwości techniczne. Pozwalają one ustawić porę, w jakich ma być oddawane ciepło z pieca. Wbudowany programator pozwala na takie ustawienia. Ekonomicznym rozwiązaniem jest zaprogramowanie pieca, aby oddawał ciepło wtedy, kiedy domownicy przebywają w domu. Istnieje również możliwość ustawienia czasu, o jakiej porze ma być pobierany prąd. W wielu miastach w godzinach nocnych elektryczność jest tańsza niż kotły, z tego względu możemy ustawić piec tak, aby pobierał energie w nocy a w dzień oddawał całe zgromadzone ciepło.

Piece akumulacyjne, można zamontować w każdym mieszkaniu, które jest do tego przystosowane. W niektórych przypadkach należy dostosować instalacje elektryczną do potrzeb takiego pieca. Dzięki tej technice ogrzewanie mieszkania elektrycznością wcale nie musi być tak bardzo kosztowne, jak by się mogło wydawać.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment