Ogrzewanie przez rekuperatory

Opublikowano w kategorii ogrzewanie i klimatyzacja by MaciejjW, środa 12 sierpnia 2009 o godzinie 15:34. Tagi: ,

W dzisiejszych czasach system wentylacyjny wygląda zupełnie inaczej, niżeli miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Dawniej bowiem wentylacja była związana ze zwykłymi kratkami odprowadzającymi zużyte powietrze na zewnątrz, dziś do tego celu instaluje się specjalne rekuperatory, czyli urządzenia do wymiany zużytego powietrza w domu.

Dziś zupełnie inaczej buduje się domki jednorodzinne, stosuje się inne systemy wentylacyjne, grzewcze oraz klimatyzacyjne, a urządzenia służące do prawidłowej wentylacji, jakimi są rekuperatory, idealnie nadają się do wszystkich rodzajów domków jednorodzinnych. Jeżeli zdecydujemy się na instalację takiego mechanizmu w naszym domu, będziemy mięli zapewniony odpowiedni przepływ powietrza, bez konieczności otwierania okien, czyli wietrzenia pomieszczeń, a co za tym idzie bez konieczności straty ciepła w domu w okresie chłodnych pór roku.

Również latem rekuperatory świetnie się sprawdzają w naszych domach, bowiem ich zainstalowanie powoduje wychładzanie pomieszczeń nagrzanych ciepłem, tak że wentylacja z rekuperacją latem staje się również delikatną klimatyzacją, dostarczając nam zawsze świeżego i czystego powietrza.

Brak komentarzy »

No comments yet.

Leave a comment